| Kamygbr1241 a întrebat:

Bună dimineața! Am avut de curând candidă vaginală și am terminat un tratament, pastile și cremă, am înțeles că după tratament trebuie să aștept ceva timp. este adevărat? Dacă ați putea să îmi spune ți mai detaliat cum ați procedat în legătură cu candidoza vaginala ..Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, astepti sa-ti vina ciclul menstrual si duap ce trece, mai repeti testul de candida.
Daca testul iese negativ, atunci ai voie sa faci sex.
Daca iese pozitiv, mai faci 1 rand de tratament, pana nu mai iese candida deloc.

| Kamygbr1241 explică (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc mult!?