| andreeatudor a întrebat:

Buna dimineata.
Am si eu o problema care ma puteti ajuta si pe mine de cateva ori mi s-a intamplat dimineata sa ma trezesc cu buzele umflate. Care este cauza? Cine ma poate ajuta multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
-ai stat în curent
-ai mâncat vreun fruct nespălat
-ai atins buzele cu mâna nespălata
-esti alergică la materialul feței de pernă sau la detergentul cu care aceasta a fost spălată (sau prosopul de față, șervețel uscat/umed)
-ai contactat un microb/virus (răceală) care se manifestă doar în anumite condiții/împrejurări.
Un medic poate să pună un diagnostic bun, și să și ofere un tratament potrivit.

| andreeatudor explică (pentru anonimg):

Multumesc mult de raspuns.

| ion1731 a răspuns:

Lasa ca in schimb barbatul o sa-ti fie /este fericit big grin

| 7octombrie a răspuns:

Sunt băiat și, si eu pățesc foarte des sa ma trezesc cu buzele mai umflate dar e normal. înseamnă ca ai buzele mari de fel.