| Seve25S a întrebat:

Buna dimineața.Am și eu o problema, de câțiva ani am născut și am rămas cu niște kilograme in plus. chestia interesantă ii ca orice as face nu reușesc sa dau jos.
As dori și eu niște informații despre ceva pastile de slăbit care te ajuta sa și dai jos nu doar de dragu de a le lua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu exista astfel de pastile. Singura modalitate de a slabi e prin deficit caloric.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iei nici o pastila de slabit, ca toate au acelasi efect, tot ce dai jos, pui dublu dupa 1 an.
Chinu-te sa slabesti, taie painea, fainoasele si dulciurile si fa sport, macar jumatate de ora pe zi si vei slabi fara nici o problema.

| Digikey a răspuns:

Trebuie doar sa papi mai putin.

| asperger3 a răspuns:

Mergi la nutriționist.

| Seve25S explică (pentru aXy99):

Crezi ca nu o fac deja.in fiecare zi tot ce mananc trebuie sa fie sub 1200 kcal.am și aplicație in care țin evidentă. deci aceasta metoda chiar nu ma ajuta.ma mențin dar nu dau jos.de aceea am nevoie de ceva pastile

| Seve25S explică (pentru Violleta2022):

Eu stiu ca nu ma sfătuiești. Pt ca într-un timp și eu eram la fel dar după o vârsta pur și simplu nu mai e așa ușor.nu mananc pâine și nici dulciuri.iar treaba cu sportu e o problema.nu prea am când.si din tot deauna am fost o persoana mai sedentara

| Seve25S explică (pentru Digikey):

La mine nu e problema de papat

| Seve25S explică:

Nu am nevoie de sfaturi ci am nevoie ca dacă cineva cunoaște niște pastile să-mi spună și atât.ce este așa de greu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Seve25S):

Pai este vremea sa te schimbi! ca sedentarisul este boala omului puturos!
Te scoli jumatate d eora mai devreme si te apuci de alergat!
Trebuei doar sa vrei sa fii sanatosa si restul nu conteaza, ca-ti impui sa-ti faci timp.

| Digikey a răspuns (pentru Seve25S):

Sigur ca nu.
Te-ai ingrasat de la soare.

| AdrianGhinea a răspuns:

Buna! Intr-adevar, din ce am citit si in celelarte raspunsuri, singura modalitate de a slabi este prin deficit caloric. Asta inseamna sa mananci cu 300-500 mai putine calorii decat ai nevoie. Gasisem de curand o metoda pe internet care chiar m-a ajutat sa slabesc si rapid si sanatos http://bit.ly/Fast-WEIGHT-LOSS. Sper sa te ajute si pe tine.