| george211090 a întrebat:

Bună dimineața!

Cât timp durează inflamarea apendicelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum daca ai dureri in partea dreapta trebuie sa mergi urgent la medic. Pe mine m-au tinut ca am hepatita, si aveam apendicita, si era sa mor. Mai bine scoti apendicele degeaba decat sa ajungi ca mine. Nu-ti povestesc ca sunt taiat pe toata burta si ca am urmari care ma vor chinui cat mai am de trait.

| george211090 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc pentru răspuns!
Îmi pare rău pentru ce ti s-a întâmplat?

| Salontanul a răspuns (pentru george211090):

Multumesc si eu! Au spus ca am hepatita. M-au tinut cu puroiul in mine o saptamana. Apoi au trebuit sa ma taie pe toata burta sa-mi scoata intestinele afara si sa le spele. Apoi am facut septicemie. Din septicemie doar 10% scapa. Eu am avut noroc dar am ramas cu praporul rupt (nu se mai inchide) si-mi iese puroi in zona perianala. Tot la 2-3 luni ma duc la chirurg sa ma taie.

| george211090 explică (pentru Salontanul):

Am rămas fără cuvinte...

4 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Nu dureaza, te nasti cu asta.