| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. De aproximativ o saptamana am "spasme oculare" la ochiul stang. Oare exista ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu "spaspe oculare", ci "spasme oculare".
Mergi la un medic oftalmolog si la nevoie si la un neurolog, pentru investigatii!

| Paula2018 a răspuns (pentru Bula):

Eram adormita, editat, multumesc!

| Donsavas a răspuns:

Da,mergi la medicul de familie

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ia si tu niste magneziu si iti trece intr-o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti obosita sau stresata? Poate ai lipsa de calciu si magneziu, la mine o tinut o luna jumate am luat calciu si magneziu si o disparut.

| Paula2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe analizele facute am valori mici la magneziu, cu calciu am avut tot timpul probleme. O sa incerc si eu. Ai luat ceva plicuri de la farmacie sau pastile?

| anonim_4396 explică (pentru Paula2018):

Pills