| madalinaelenamadalina a întrebat:

Buna dimineata! Mi-am cumparat lentile de contact (pentru vedere). Le-am purtat ieri toata ziua a fost prima data, dar acum in dimineata asta m-am trezit la ochiul stang cu putin puroi cred, la coltul ochiului. Doctorita spunea ceva ca daca patesc asa sa nu le mai pun. Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Purtarea lentilelor de contact necesita o serie de reguli de igiena, pe care daca nu le respecti vei face infectii oculare. Ar fi bine sa le dai jos si sa mergi la medicul tau oftamolog pentru consult si tratament.
http://www.i-medic.ro/......ii-natural

| DjBl3ndar a răspuns:

Inainte de a-ti pune lentilele spalate foarte bine pe maini, dar ai grija sa le clatesti si foarte bine de sapun happy si sa nu mai atingi nimic altceva dupa spalare( evident ca te stergi pe maini cu un prosop moale ) Iar apoi poti sa iti pui lentilele linistita.

Sper ca te-am ajutat.Bafta!