| queneen a întrebat:

Buna dimineata! Pe langa faptul ca am probleme rau cu somnul, azi dimineata am reusit sa adorm si eu o ora doar ca a intrat maica mea peste mine in camera grabindu-se sa ia ceva si eu m-am trezit brusc crezand ca s-a intamplat ceva cu niste dureri oribile de cap si cu o ameteala.Au trecut deja 3 ore si durerile de cap inca persists dar nu este o durere de cap foarte tare insa ma dor foarte tare ochii, ma ustura si ma dor si tamplele. Eu am si probleme cu vederea si zilele acestea ar trebui sa merg la un oftalmolog. Tin sa mentionez ca ma mai si ustura si imi lacrimeaza. Mama foloseste niste picaturi pentru ochii tot pentru usturime si lacrimare. Credeti ca ar fi ok sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Deci asta e cauza problemelor tale. Cred ca ăsta era motivul de a intrat mama ta brusc in cameră. Ca să te trezească. Nu e normal să dormi asa de mult ziua. Ti-ai dat peste cap ceasul biologic. Somnul cel mai bun este cel de noapte.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mama ta ar fi trebuit sa stie ca ai probleme cu somnul. Nu trebuia sa intre brusc la tine in cameră.

| queneen explică (pentru darrio2007):

I-am spus. Adica daca ea nu intra asa brusc si intra incet nu ma trezeam si puteam sa dorm cateva ore acolo. Si acum sunt extrem de obosita dar nu ma lasa sa dorm pana diseara spunand ca iar o sa stau toata noaptea pe telefon si n-o sa dorm

| queneen explică (pentru darrio2007):

Stiu, din cauza asta am si probleme cu vederea pentru ca mai stau si super mult pe telefon. O sa incerc sa ma odihnesc mai mult si sa petrec mai putin timp cu telefonul

| darrio2007 a răspuns (pentru queneen):

Ok. De acord cu tine. E bine ca vrei să faci asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru queneen):

Deci asta e cauza problemelor tale. Cred ca ăsta era motivul de a intrat mama ta brusc in cameră. Ca să te trezească. Nu e normal să dormi asa de mult ziua. Ti-ai dat peste cap ceasul biologic. Somnul cel mai bun este cel de noapte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar fi ok să pui ceva în ochi fără aprobarea medicului.

| Lucya333 a răspuns:

Buna, parerea mea ar fi sa te duci sa te consulte un doctor pentru a face un test apneeic(adica sa dormi o noapte in spital)daca va fi necesar. La fel am patit si eu si aveam aproape aceleasi simptome in afara ca mie nu imi lacrima(si eu am probleme cu vederea),, pe 26ian fac si eu acest test. nu poti pune nimic in ochii fara aprobarare medicului,, ..Doctorul mi.a recomandat sa numai stau noaptea pe tel foarte mult timp,, sa stua mai putin si doar daca stau cu lumina aprinsa(sau gen o veioza) asa numai fortez ochii foarte tare,,, sper sa nu te superi este doar o parere...happy

| queneen explică (pentru Lucya333):

Nu am de ce sa ma supar. Multumesc frumos