| Lucky9441 a întrebat:

Din cauza pastilei de a 2 a zi ( Postinor ) e posibil sa intarzie ciclul? Dupa ce am luat pastila, luna trecuta mi-a venit in 5, suntem deja in 8 si nu mi-a venit... ce sa inteleg? Intre timp am mai avut un contact sexual protejat. prin 19. Intarzie din cauza pastilei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Nostradamuss a răspuns:

Poate esti gravida

| leacuri a răspuns:

Posibil sa ti se fi dereglat ciclul de la postinor

| alynushhhh a răspuns:

In ce data ai luat pastila de a doua zii?

| alynushhhh a răspuns:

Deci ai luat pastila in 1 mai si ciclul ti-a venit in 5 mai? a fost normal ciclul? adica n`ai observat nimic ciudat pe toata perioada respectiva?

| alynushhhh a răspuns:

E posibil ca ceea ce ai crezut tu a fii ciclu, sa fii fost o sangerare din cauza pastilei.Si da e, posibil ca ciclu sa se fi dereglat putin din cauza Postinorului.

| Lucky9441 explică (pentru alynushhhh):

A fost ciclu, culoarea era normala, la fel si durata.