| julieta a întrebat:

Buna din nou, de aproape 2 saptm imi simt sanii umflati si ma dor, la inceput m-am gandit ca este sindromul premenstrual desi, pe mine niciodata nu ma dureau sanii inainte sa-mi vina menstra. dar menstra mi-a trecut, si sanii mei tot asa sunt. ce poate fi? nu am sanii foarte mari, dar nici foarte mici,(forma sanilor este de mar) iar acum parca as avea silicoane nu ma incanta deloc ideea asta pentru ca mereu am avut dezavantaje din cauza lor, eu sunt si slabuta sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil un dezechilibru hormonal iti afecteaza sanii. Mergi la un endocrinolog si la un ginecolog.

| BRG a răspuns:

Multă sănătate și a-i grijă de tine

| valThina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la ginecologiti dau un sfat: barbatii ginecologi sunt mai buni decat femeile ginecolog. iti zic din proprie experienta.

| powergirl a răspuns:

Du-te la un ginecolog sa te lamureasca si pe mine inainte nu ma dureau sanii inainte de menstruatie dar acum este cand ma dor dar dupa mestruatie imi trece nu am ce zice numai sa mergi la un ginecolog daca ti-e frica de barbat du-te o la femeie ginocolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai poze?