| EvaTramell a întrebat:

Buna din nou. Revin cu o mica poveste. Acum 2 saptamanii mam operat de chist ovarian. Problema a fost ca operatia a durat 2 ore si ceva din cauza ca aveam aderente de la o alta operatie. ( la nastere m-au operat de ocluzie intestinala adica incurcatura de mate ). Oricum medicul a curatat acolo si acum am o taietura gen ca cezariana. Peste 4 saptamanii ma duc la medic. O sa am voie sa fac dragoste? Imi e teama desi va trece atata timp. As vrea sa stiu ce zice si medicul. Pe scrisoarea medicala zice repaus fizic si sexual 6 saptamanii.
Astept raspunsuri. Fara jigniri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Off-Topic : văd că ţi-ai schimbat ID-ul de user happy

On-Topic :
Ce n-ai priceput de pe Scrisoarea Medicală?
Scrie foarte CLAR că NU ai voie să faci sex ( şi nici alt efort fizic ) timp de ( minim ) 6 săptămâni!

Deci, NO sex sad

Toate cele bune!

| EvaTramell explică (pentru bursuc001):

Multumesc. Da ieri mi l-am schimbat. Revenind la raspuns. Normal ca nu fac nimic. Eu am intrebat dupa ce va trece cele 6 saptamanii. Nu fac nimic nici efort sunt in concediu medical de 3 saptamanii dar ma gandesc ca dupa ce va trece cele 3 o sa mi dea medicul de familie ca nu ma pot duce la munca deoarece eu lucrez 8 ore la calculator si nu pot sa stau atata pe scaun deoarece obosesc. Mai mult de 2 ore nu pot sta deoarece pe urma trebuie sa stau pe pat. Nici nu ma gandesc sa fac ceva deoarece poate sa apara din nou acele aderente si chiar nu vreau. Acum sunt curioasa sa vad ce va zice medicul cand ma duc la control. Nu am crezut ca va fi asa rau cu operatia. A fost ceea mai grea perioada a mea dureri + plansete nonstop. Multumesc de raspuns! Apreciez mult aceasta pagina! ☺

| bursuc001 a răspuns (pentru EvaTramell):

Cu plăcere happy

N-aş putea să-ţi spun dacă medicul nu va prelungi acea perioadă de "abstinenţă" ( forţată ) pe încă 2-4 săptămâni, asta depinde cum te vei simţi când mergi la control...
Mda, înainte de terminarea celor 3 săptămâni de concediu, va trebui să mergi la medicul de familie pentru ca să ţi-l prelungească.

Multă sănătate!