| Roxy2013 a întrebat:

Buna, doar ce m-am ridicat din pat si am inceput sa tremur toata. Tot corpul, fara niciun motiv. Imi este teama sa nu fie ceva grav. Banuiesc ca poate sa fie un atac de panica dar de cele mai multe ori mi se intampla cand ma gandesc la ceva negativ inainte. De data aceasta m-a luat direct si de vreo cateva minute nu se mai opreste. Doresc sa intreb daca cunoasteti o cauza sau daca v-ati mai confruntat cu asa ceva. Si daca da, este vreo cale sa le opresc. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de o vitaminizare (B1+B6+B12) + calciu si magneziu (pentru intarirea organismului).
Mergi la medicul de familie si roaga-l sa te ajute.
Tot odata, ar trebui sa te ocupi mai mult de lucruri vesele, sa-ti cauti un grup de prieteni vesel, care sa te antreneze (dar nuin prostii).

| RoCkKiD a răspuns:

Nu are nimeni cum sa te ajute aici. Pune-te la somn si suna medicul de familie mâine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Autodiagnosticarea nu ajută la vindecarea problemelor reale de sănătate! Mergi la medic pentru un diagnostic corect și un tratament corespunzător!