| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Buna, doar voiam să întreb dacă este normal ca atunci cand ai negi pe piele si te duci la medic sa te dea cu acid azotic pe piele si sa ma parjoleasca...A curs si pe lângă si mi s-a luat pielea la propriu. E in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Procedura se numește criogenie. Este 100% sigura. Azotul nu face altceva decât sa înghețe pe piele astfel încât negul moare. Semnele de la criogenie sunt asemenatoare cu cele de la arsuri, dar trec repede.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Este normal sa te duci la medic sa iti indeparteze negii si papiloamele[ daca ai ], pot fi deranjante estetic.
Medicul tau trebuia sa lucreze cu grija sa nu iti afecteze pielea de langa... Cauta altul care lucreaza mai atent.

| ImiPlacMexicaniiXD explică (pentru alina2k18):

Intrebarea era daca de la acid azotic pe piele nu pățesc nimic grav.

| Sonia822 a răspuns:

Crema cu rostopasca de la AURDERM (IA D-ASTA, CA N-ARE CHIMICALE) in 10 zile nu mai ai niciun neg, iti spun ca am incercat. 15 lei la planteea/plafar, etc

| Sonia822 a răspuns:

Iti recomand pe ca aveam eu de 7 ani...si nu mai am nimic.