| tinka1 a întrebat:

doresc sa incerc dieta Dukan si am o intrebare : am voie sa mananc legume in faza de atac? Puteti sa-mi dati si niste retete pentru 1 faza. Dau Funditaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Susanne a răspuns:

N-ai voie sa mananci nici o leguma, dar mai bine alege alta dieta

| tinka1 explică (pentru Susanne):

Dar fructe tot nu am voie?

| CorneliaC a răspuns (pentru tinka1):

La aceasta dieta, fructele si legumele sunt interzise, mi se pare tare ciudata dieta asta, cam imposibil sa nu le mananci mai ales pe timp de vara cand sunt atat de multe. Sincer, alege alta dieta, ti-o spun din toata inima. Imagineaza-ti sa mananci doar carne, oua, pai iti strici stomacul, si in plus dieta mai are un dezavantaj, nu e sigur ca slabesti (daca asta vrei tu), dar te si poti ingrasa. Dar mai bine iti propun sa faci sport, asta e sanatate curata

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tocmai s-a vorbit la stiri despre efectele nocive ale acestei diete.Fondatorul ei a fost inchis.

| CorneliaC a răspuns (pentru Abh):

Tu crezi ca toti se uita la stiri? happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai voie legume decât în zilele de PL ( proteine şi legume )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://dietadukan.ro/regimul/etapa-1-atac

http://www.slabsaugras.ro/......-2816.html

Vezi reţete la linkul :
http://dietadukan.ro/retete-dieta-dukan

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele, daca vrei sa slabesti, pune mana si renunta la mancarurile nesanatoase, treci pe fiert, copt, fructe, legume si mult sport.
Te pup!

| Susanne a răspuns:

In faza de atac nu ai voie sa mananci nici legume, nici fructe. Ai voie numai fructe goji.