| just4me123 a întrebat:

Bună dragilor
Sunt internată în spital de cam 5 zile.
Astăzi mi s-a făcut o perfuzie care, din pacate, 3 sferturi din lichid a intrat sub piele.
Am mâna foarte umflată.
Ce pot face să treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe noi ne intrebi? Intreaba pe alea care ti-au pus perfuzia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai?

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie ca asistenta/medicul sa ia masuri, poate acul nu a ajund in vena, ci doar pana in tesutul sub cutanat. Tu nu ai ce face, decat sa anunti.

| christall a răspuns:

Spune-i asistentei si ea o sa ia masuri. Sa nu stai asa.

| NuCitescNotificari a răspuns:

O punga cu gheata sau batista cu gheata tinuta peste umflatura

| AndreiCraiova a răspuns:

Vorbeste cu medicul tau urgent. Nu mai sta asa.