| anonim_4396 a întrebat:

Eram cu castile in urechi date la maxim si am intrat pe o aplicatie cu sunet, a sunat extrem se tare si m-am speriat normal, la scurt timp am inceput sa simt un discomfort in partea dreapa a pieptului, are legatura oare? Si acum il simt dar mai incet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"m-am speriat... simt un discomfort in partea dreapa a pieptului, are legatura oare?"

desigur, de emoție ți-a sărit inima din piept, in dreapta

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Tu ce parere ai? Are sau nu, acum nu simt nimic, a trecut

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi tocmai ce ți-am scris, ce nu e clar?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E o reacție normală care nu lasă urmări

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu acea sperietura da, dar sunetul la maxim de obicei afectează auzul pe perioade îndelungate cauzand acufene asta se întâmplă în special la căștile de tip in ear.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost doar o sperietura, mi se intampla si mie. Incearca insa sa nu mai stai cu volumul la maxim mai ales in casti deoarece pe termen lung iti poate afecta auzul.