| annnna1234 a întrebat:

Este cineva care si-a extras o masea de minte de jos si pe cea de sus la un interval mai mare de 2 luni intre ele? Adica odata ce este extrasa cea de jos obrazul 'se trage' si ma gandesc ca cea de sus va roade obrazul. Vi s-a intamplat acest lucru sau nu este obligatoriu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bmerry a răspuns:

Nu am înțeles foarte bine întrebarea. Cu toate acestea, sa știi ca masele de minte nu cresc toate in același timp, și in nici un caz atat de brusc încât sa înceapă sa roadă din obraz. Cunosc cazuri care și-au extras toate măselele in același timp, altele pe rand iar altele pe niciuna. Dacă dentistul nu specifica vreun pericol, totul este in regula.