| maxmaxmax a întrebat:

Buna,este corect cei care sufera depresie,zimbesc cel mai mult, pentru ca durerea se ascunde in spatele ochii tristi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce pr0stie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este corect.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu stiu de unde ai luat aceasta poezie, dar nu este adevarat.

| dinaprilie a răspuns:

Sti tu ceva de pe undeva. Este si si. Statistic? Nu stim!

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Cam e posibil orice.
Gandeste-te ca Robin Wililams actorul care a jucat in multe comedii s-a sinucis din cauza depresiei.
Cred ca este o probabilitate de 50% ca in spatele unui zambet sa se ascunda o depresie cumplita.

| AnemonaP a răspuns:

Nu chiar. Însă, câteodată nu îți poți da seama ca un om este in depresie pentru ca se comporta ca și când ar fi totul ok. Era și o postare o data cu persoane, poze cu o zi sau câteva zile înainte sa se sinucidă, păreau fericiti și ca totul este bine, însă, in interior, erau praf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chester de la Linkin Park inainte sa se sinucida, in ultima inregistrare era cu copiii, radea...
Mno. E posibil ca oamenii sa incerce sa ascunda chestiile astea, dar de altfel nu e o regula generala. Nu toti depresivii sunt veseli de fatada.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Nu e o regulă.

| Lukasssz a răspuns:

Nu este adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zâmbetul este de fațada, în realitate aceștia sunt distruși in interior.

| Alexis1202 a răspuns:

Eu am o prietena care este in depresie, nici mersul la psiholog nu o mai ajuta. La psihiatru nu vrea sa meargă. Plânge, e in lumea ei, nu vrea sa mai iasă din casa, nu vrea sa mai vorbească cu nimeni, nici măcar cu familia. Eu cred ca dacă ajungi in stadiul asta, ai cu adevărat depresie, când nu mai vezi nici un pic de speranța in viața ta. Dacă ai puterea sa mai Zâmbești, nu e depresie, o sa treci peste supărări.