| laviniabeluska11 a întrebat:

Este obligatorie scoaterea maselelor de minte pentru punerea aparatului dentar? Dacă da, se poate scoate maseaua după ce este acesta montat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe medicul stomatolog, el stie cel mai bine.

| XYZ02 a răspuns:

De obicei se scot pentru ca altfel dantura nu are loc sa se indrepte.
Apoi maseslele de minte au foarte multe probleme si oricum sunt sanse mari sa le scoti din alta cauza si nu, nu iti pune nimeni maseaua de minte inapoi