| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,este posibil sa rămân cu picioarele plinuțe și late pentru tot restul vieții? Indiferent cât de mult sport as face. Sunt disperata, ma vad o grasa. Dacă o sa ma alimentez sănătos și o sa fac sport o sa ajung la un rezultat Ok? Am nevoie de ajutor.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandruAdy a răspuns:

Salut
Observ din nou aceasta intrebare, inteleg, ești fată, nu ti se pare un lucru normal sa ai o anumită mărime a piciorului
Alimentația e cea mai importantă, sportul e foarte bun
Acum este vorba si despre metabolism (cum asimilează organismul consumul alimentar)
Nu te gândi că aceasta problema poate rămâne nerezolvată
Cu entuziasm, cu cheltuiala de timp vei avea rezultate bune
Nu te descuraja

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inaltime ai? greutate?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineînțeles ca este posibil, depinzand DOAR DE TINE, si de cat sport faci zilnic.
Alimentația ajuta la buna functionarea a organelor interne, dar modelatul picioarelor si slabitul lor, tine doar de sport si de consecventa ta.

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Pai fac sport intens zilnic deja de 2 luni și totuși am aripioare și picioarele groase, când o să am și eu vreodată niste rezultate?((

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Inseamna ca nu faci corect exercitiile, sau nu faci suficient de mult timp, ca pana acum, trebuia sa se vada macar un pic de modificari.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de ceva în plus, just in case.
Să faci meditații cu mantra.
Mă observ, mă accept.

| alecsawng01 a răspuns:

Acelelasi intrebari over and over again... Fara suparare, dar nu cred ca la corp ai probleme. laughing Fii in deficit caloric, degeaba faci tu sport cu gramada, daca mananci mai mult decat consumi.