| Diiiiaaaa a întrebat:

Eu am avut 58 de kilograme.In cam o luna am ajuns la 52 dar in acest timp nu prea mancam. Adica toata mancarea mea pe zi consta intr-o salata si un sandwich[nu mancam pentru ca nu imi era foame sau pofta]. Acum simt nevoia sa mananc mai mult dar mi-e frica. Odata ce am ajuns la greutatea asta pe care mi-am dorit-o nu stiu daca as putea sa mananc ceva de genul o friptura/un gratar. Exista vreo modalitate prin care imi pot mentine greutatea? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Caty2000 a răspuns:

Poti face gratar cu carne de pui, nu are multe calorii. mananca cat mai multe legume cand iti vine foamea.

| Angelicas a răspuns:

Cred ca singura modalitate este sa fii tot timpul intr-un echilibru.
De exemplu, sa faci sport cel putin o jumatate de ora pe zi iar in privinta alimentatiei sa mananci atat cat iti cere corpul, sa nu te ridici de la masa flamanda dar nici sa mai mananci o inghetata sau alte dulciuri daca te simti satula doar ca sa-ti stapanesti pofta. Oricum trebuie sa ai putina grija la dulciuri si grasimi. Bafta in continuarewinking

| 05Virgil10 a răspuns:

Am eu o metoda, zic eu eficienta happy.
De exemplu ai in fata o friptura, iar tu vrand sa-ti pastrezi greutatea mananci doar jumatate din aceasta, apoi pleci 10 minute in alta parte si revii la masa. Vei observa ca ti-ai pierdut apetitul. O alta metoda este sa bei mult lapte si sa nu consumi multe dulciuri. Succes la slabit happy.

| Mary_Maria_2001 a răspuns:

Simplu,dupa ce ai mancat plimbate cam 30 minute si dupa bea un pahar de apa!