| Hehehelp a întrebat:

Buna!
Eu am fost intr-o tabăra unde au răcit multe persoane inclusiv eu. Mai toti am avut febra, cea mai mare fiind de 39, 5 parca, iar eu am avut maxim 38, 4. După ce am venit acasă s-a scris pe grupul taberei ca 2 persoane au ieșit pozitiv de CoronaVirus și mai târziu mai scrie încă una același lucru
Și eu și sora mea am avut febra și tușim, febra s-a mai dus, acum avem temperatura maxim 37 dar a început și mama sa tușească și are nasul înfundat și poate va avea și febra ( speram sa nu )
Noi nu am fost bolnave de Covid pana acum și mâncam multe fructe și smoothie-uri. Plus ca luam medicamentele recomandate de doctorul de familie și ne-am testat acasă și a ieșit negativ
Dar o fata din tabăra când a ajuns acasă și-a făcut test și a ieșit negativ și după doua zile a mai făcut unul și a ieșit pozitiv

Credeți ca putem avea covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa,ai covid.

| NunuNini a răspuns:

De ce nu faceti un test de covid? Daca aveti simptome, nu se plateste.

| Dark7Soul a răspuns:

Da este posibil.

| Dark7Soul a răspuns:

Da, este posibil. Oricum, covidul ăsta este ca gripa, nu știu de ce i-au mai pus numele covid.

| Hehehelp explică:

Eu împlinesc 12 ( am permisiunea mamei sa scriu pe TPU ) sora mea are 14 și mama e vaccinată de covid cu Pfizer. Eu și sora mea nu suntem pentru ca mama noastră vrea sa se mai testeze vaccinarea la copii

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Hehehelp):

Multi inainte, foarte bine ai facut ca ai scris pe TPU, eu cred ca esti racită de aceea ar trebui sa i ei pastile de raceala si in maximum 7 zile i ti va trece raceala, important este sa i ti scada febra. Multa sanatate.

| Hehehelp explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc, și tie la fel. Febra nu mai avem dar sper sa nu facă mama febra ca ea doară re nasul înfundat și mai tușește puțin și luam pastile