| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Eu și soțul meu încercam de un an sa facem un bebe... după multe tratamente și stres și altele am zis ca o las balta și îmi reiau firul vieții. Eu sunt cadru didactic și m-am programat la vaccin, între timp datorită faptului ca am avut niște simptome ciudate și menstruația mea întârzie am zis sa îmi fac un test înainte ca sa nu risc deoarece vaccinul nu e testat pe însărcinate. Au ieșit doua liniuțe dar una e foarte stearsă, rata test ultrasensibil, alte doua dar mai nașpa sa zic așa, doar ce am găsit la farmacie negative... exista posibilitatea sa fie o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Posibil. Daca dai o fuguta la gineco, vei fi sigura ca e sau nu. De e, felicitari! Sotia mea e cadru didactic si ea, si la fel si noi ne-am straduit mult sa avem copii (am fost si noi pe la medici), dar, din nefericire, dupa 13 ani, inca nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Pregateste camera copilului.

| Catrice a răspuns:

Analiza de sânge e cea mai precisa.

| Zuzu1991 a răspuns:

Doctorul e cel mai sigur, el stie ce sa faca
mai ales daca e ginecologul tau si e bun

insa da, EXISTA posibilitatea sa fie o sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.
E sarcina.

| AtIr a răspuns:

Da