| anonim_4396 a întrebat:

Eu si sotul meu ne dorim un bebe insa imi este putin teama sa raman insarcinata inainte de a face analize...ma gandesc ca daca as avea o raceala jos sau ceva s-ar trata si in timpul sarcinii? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Ai făcut un test?
Daca a fost negativ, mergi la un ginecolog. Dar din cate stiu, la raceli urinezi frecvent si cu usturimi.

2 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Daca nu ai simptomele unei raceli si totul e ok, de ce sa-ti fie frica?
In timpul sarcinii nu ai voie să faci niciun tratament si nu ai voie sa iei medicamente.

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Ma cam doare putin in partea dreapta jos si luna trecuta mi-a intarziat cm...

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai făcut un test?
Daca a fost negativ, mergi la un ginecolog. Dar din cate stiu, la raceli urinezi frecvent si cu usturimi.