| DeMon19 a întrebat:

Eu sunt Iulian si vreau sa slabesc dar am incercat tot felul de diete care m-au facut sa ma ingras si mai rau. Deci intrebarea mea este:Au voie copiii de 12 ani sa bea black latte(contine carbune activ)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca dietele teau ingrasat eu is popa laughing incearca sa nu mai maninci mult, maninca la jumate cat maninci acum si o sa vezi ca slabesti, asta fara dierte si fara alte rahaturi

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Sport faci?
Degeaba ții o dietă dacă nu o combini cu sport.

| DeMon19 explică (pentru Andreeush):

Fac sport si mananc mult mai putin decat ar trebui sa mananc undeva la 700 de calorii pe zi.

| Bizon95 a răspuns:

Dietele te ingrasa daca dupa ce termini dieta dai iama in mancare si mananci ca scroafa (da, imi dau seama ca esti baiat, folosit cu intentie cuvantul scroafa tongue )

1. iti trebuie nutritionist
2. ITI TREBUIE SI SPORT (mananci de 3 ori mai multe calorii decat iti trebuie dar 2/3 le arzi, asa o sa ai si tonus muscular)
3. iti trebuie DIETA PERMANENTA, asta e problema cu TOATE dietele, daca o faci numai o perioada, dupa aia te ingrasi vrand nevrand... chiar tin minte un film in care adolescentii din state (facut dupa fapte reale), pe vremea aia, trebuiau sa aiba o anumita greutate cand faceau lupte greco-romane (apoi a fost scoasa restrictia de greutate, DISTRUGEA TINERII), si aveau o dieta si un stil de viata EXTREM DE RESTRICTIV, pana in ziua concursului, dupa care se duceau si mancau pizza and SHlT si puneau pe ei cateva kile intr-o singura noapte (nu mai stiu numele filmului, ca ti-l dadeam)

copii de 12 ani nu au voie cofeina (au destula energie si asa, nu mai trebuie sa torni gaz peste foc), iar black latte ala suna a cafea cu lapte...
dar carbunele activ e un lucru foarte bun pentru organism, e continut in Kebene Plus care nu are restrictie pentru copii (anti-balonare, carbunele activ absoarbe gazele), de asemenea e folosit in draci in tratarea foarte multor otravuri/intoxicatii (ala micu' a baut detergent de parchet, pentru ca avea culoarea oranje)
insa nu sunt doctor si nici farmacist, ce stiu eu tongue

| Ineys a răspuns:

Viziteaza un nutritionist.