Întrebare recomandată | Adina22 a întrebat:

Buna!

Exista in Bucuresti grupuri de sprijin gratuite pentru persoanele care sufera de depresie, anxietate? Daca nu, imi puteti recomanda cateva cabinete de psihoterapie cu sedinte la preturi mai reduse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

La orice alternativa de sprijin ai apela, sa stii ca toate resursele de izbanda sunt in tine. Cei din jur te pot ajuta doar sa ti le gasesti si sa le intelegi.
Din pacat eu mi-am mancat multi ani frumosi pana am ajuns singur la concluzia asta refuzand sprijin din exterior.
Azi am "cicatrici" si rani inca deschis daca e sa ma exprim mai metagoric.
Motive de depresii vor fi permanent, trebuie doar sa te cunosti pe tine insati si sa inveti sa le ti frau, sa le abordezi...

| oanaro a răspuns:

Uite un forum de discutii, unde raspund si psihologii:
http://www.medipedia.ro/......atrie.aspx

Incearca sa cauti si pe facebook ca sigur sunt. De exemplu:
http://www.facebook.com/groups/serideschimbarepozitiva/