| CassyLove a întrebat:

Buna fetelor! Am 12 ani si luna trecuta mi-a venit pentru prima oara menstruatia.Mi-am luat cateva pachete de absorbante cu ajutorul mamei mele dar ea nu prea a avut cum sa ma ajute deoarece ea foloseste O.B si nu mai isi ia de 20 de ani always si alte absorbante zilnice.Ei bine eu mi-am luat Always sensitive ultra normal plus(soft like cotton); Always ultra normal plus, absorbante zilnice Always Platinum si Discreet Spring Breeze.As vrea sa va cer parerea ce alte absorbante sa imi iau data viitoare potrivite pentru varsta mea.Mentionez ca vreau sa fie subtiri si parfumate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu îţi recomand cele parfumate, mirosul sângelui menstrual şi mirosul parfumat din absorbant o să te deranjeze. Din acest motiv absorbantele parfumate sunt mai ieftine!

| Aimèeeee a răspuns:

Nu conteaza, sunt bune cele de la always Miros a dero happy.

| Marylol a răspuns:

Cele mai bune sunt always

| ralucaella28 a răspuns:

Buna! Bine ai venit in lumea femeilor. De la prima ta menstruatie nu mai esti o fetitita ci o domnisoara adevarata! Este foarte ok ceea ce ai luat tu, sunt si absorbante bella foarte subtriri si parfumate, poti gasi la supermarket. Insa nu fa exces cu absorbantele parfumate nu este nici prea indicat sa le folosim deoarece contin niste chimicale ce dauneaza. Mult succes!

| CassyLove explică (pentru ralucaella28):

Mi-am luat de la un magazin un singur absorbant Bella dar nu mi-a placut fiindca era prea mare.dar oricum merci

| LinaAlina2006 a răspuns:

Iti recomand cu caldura absorbante Bella for Teens ca sa le porti ziua, Always Night pentru noapte si evitarea pătării slipului si Discreet Irresistible pentru zilele cand nu esti la menstruatie. Eu pe astea le folosesc laughing

| GeorgykR a răspuns:

Iti recomand si Libresse.