| elenalucya a întrebat:

Buna fetelor astazi mi-a venit ciclul nu este pentru prima data il am neregulat. DE AZI DIMINEATA CRED CA AM schimbat vreo 10 absorbante am ciclu de un an si ceva ce absorbante folositi eu folosesc always voi eu ma patez ce pot sa folosesc? ps dau funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată :)

Acum "la început", e preferabil să foloseşti absorbante mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ), mai ales dacă menstra este mai abundentă :
http://bi.gazeta.pl/im/50/eb/f1/z15854416Q.jpg

http://www.superdrogeriakozmetika.sk/......ight_7.jpg

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Always Ultra folosesc si eu.
E oarecum normal mai ales daca esti la inceput!
Daca in 2-3 ani nu se regleza recomand o vizita la medic, nu ti-ar strica!
In plus, ceaiul de cretisoara regleaza menstruatia, incearca-l! Il gasesti in farmacii.
Te pup!

| agent007delfinaxp a răspuns:

Always folosesc si eu de asemenea. Si mie data trecuta cand mi a venit tamponul era full. Nu trebuie sa te panichezi. Eu folosesc tot always. sunt foarte bune!