| smihaelairina a întrebat:

Buna fetelor. Eu si sotul meu ne dorim un bebe. incercam de un an de zile. in luna martie am rams gravida. insa am pierdut sarcina < avort spontan > in luna iunie dupa pierderea sarcinei nu mi-a venit ciclul pana in luna septembrie in luna noiembrie c. m. mi-a venit pe 30, apoi in decembrie pe 19 – prea devreme, iar pe data de 1 ianuarie am avut o sargerare – 2 picaturi de sange roz.
Pe 7 ianuarie mi-am luat sotul un test barza pe care l-am facut seara< avand stari de voma / dureri de cap / de spate – dureri care se lasa pe picioare in jos / nu am simt bine )dar a iesit o singura liniuta!
E posibil sa fii facut eu testul de sarcina prea devreme? am avut contact sexual cu sotul meu aproape din 2 in 2 zile. multumesc mihaela

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Da e posibil!
Testul se face dupa 10 zile de la contact.Iti doresc din suflet sa ramai insarcinata si sa face un bebe frumos si sanatos! Bafta mamicutzo! Io am un bebe si sunt tare mandra de el.iti doresc si tie la fel.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul e facut cam repede pentru o eventuala sarcina, dar eu sincer ma indoiesc ca esti insarcinata cu un ciclu atat de neregulat si cu sangerarile astea. Repeta testul de sarcina din prima urina de dimineata in jurul datei de 20 ianuarie. Apoi du-te la ginecolog fiindca ai niste dereglari inexplicabile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, as putea crede ca dereglarile astea fac din normalitatea organismului tau daca nu pierdeai o sarcina. Asa ma gandesc ca e mai degraba ceva insuficient investigat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iti doresc sa ai cel putin un copil sanatos si frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna brigaela! la ginecolog am fost ( nu la unul si la 5 doctori) pentru dereglarile pe care le am am primit un sigur arspuns >>>>>>>asta imi este organismul! am incercat sa imi reglez c. m. cu tot felul de medicamente pe baza de hormonii...am luat in greutate foarte mult < de la 52 kg am ajuns la 65 intr-un an asa ca am renuntat la ele! mihaela

| smihaelairina explică:

Buna brigaela,
la doctor am fost < la 5 nu la 1> si nu am nimic ...asta imi este organismul!