| simplegirl2 a întrebat:

Buna fetelor! Pentru cele care folosiți anticoncepționale, care v-au fost de mai mare ajutor? Eu vreau sa încep sa iau și pentru a reduce menstruația dar și pentru acnee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O zici de parcă fetele ar schimba anticoncepționalele cum schimbă cremele... anticoncepționalele sunt date fiecăreia în parte în urma unui consult la ginecolog, nu după ce îți zice x că a scăpat de acnee

| Furnicuta000 a răspuns:

Astea nu se iau dupa ureche, e periculos.

| laSoledad a răspuns:

Doctorul ginecolog, dupa o consultatie si analize, va sti care anticonceptional este cel mai bun pentru tine din toata gama de anticonceptionale.