| raluca750 a întrebat:

Buna fetelor! sunt la prima menstruatie si deja este a 7 a zi si nu da semne ca se opreste... este normal? (am vb si cu mama dar vreau si parerea voastra)dau funda.
mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiind prima menstruatie, e normal.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca volumul de sange este abundent ca in primele zile, sa te duca mama ta la ginecolog, iti va prescrie medicamente care sa opreasca sangerarea. Daca stai asa, te vei anemia.

| Loredana_4793 a răspuns:

Da e normal.Stai linistita ca nu nimic.Cu timpul se "regleaza" si nu vei avea probleme.Eu am menstruatie de 6ani si abia anul trecut s-a"reglat". Cand imi venea la timp cand nu imi venea 2 luni.Acum imi vine regulat si ma tine 7 zilewinking.kiss

| monela23 a răspuns:

La prima mentruatie da este normal nu te preocupa te poate tine si 11-12 zile ai sa vezi ca luna care vine se va regula totu numa ca data nu o sa fie aceiasi, stai fara grija e ceva normal. ceaw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am crezut ca nu se mai termina laughing Dureaza pana la 2 ani sa ti se regleze ciclul menstrual, deci din pacate mai ai de asteptat. Este normal, mai ales prima data happy e primul pas in a deveni femeie tongue

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Poate tine si mai mult

| Ioana_9236 a răspuns:

Este normal dupa parerea mea. Mie prima data mi-a tinut 9 zile, apoi a venit mai putin. Treptat mi s-au redus zilele, deci as zice sa stai linistita!