| Nev3r a întrebat:

Fetita mea e răcită. Are 3 anișori. Are febra, tuse foarte rar dar are și ii curge nasul? Se poate fi covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă mamă de fetiță de 3 ani, dacă chiar ții la sănătatea ei, du-te la medic! și asta, cât mai rapid

| anonimg a răspuns:

Astăzi totul este asociat cu covid19. Oricum ar fi, tot trebuie să apelezi la medic.

| Digikey a răspuns:

De cand cu covidul asta lumea nu mai raceste.

| aneliram a răspuns:

Buna, am înțeles ca atunci cand au covid, febra nu oscilează (cel puțin la adu-l, asa este).

| TheWznd a răspuns:

In general simptomele de COVID includ tusea si febra, dar mucoasa nazala abudenta nu.

In cazuri de genu, trebuie sa sunati de urgenta medicul de familie sau numarul special pentru urgente si sa discutati cu un specialist, va poate indruma cel mai bine.

Cand e vorba de sanatatea copiilor, nu ne jucam, asa cum sugereaza comentariul idiot de mai sus.

| Sheykhane a răspuns:

Ai zis bine, este racita. Da-i ceaiuri si produe naturale si evita medicamentele(otravurile).

| suntserios a răspuns (pentru Sheykhane):

Zic sa tratam si cancerul cu ceai de galbenele