| Alexmateyioan a întrebat:

Buna, fix acum la ora zece seara m-a zgariat pisica mea din greseala. Am dezinfectat dar din pacate nu am un pansament iar maine o sa merg la un medic. Dupa ce am dezinfectat nu mai sangereaza. Credeti ca s-ar putea intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut pisici. Am fost zgâriat de zeci de ori. Un caz din 10 000 te poți îmbolnăvi de ceva. Dacă mergi la medic nu e rău, dar el o să îți zică la fel.

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

O zgarietura de pisica... nu cred ca a murit cineva din asta.

| CristianMNSC555 a răspuns:

Este o pisica da-o dracu! n-ai nimic!