| AnutzDragutz a întrebat:

Funda!

Duminica am fost la bazin si am stat 6 ore. Insa, vreo 2 ore am stat pe sezlong la umbra ca mie nu imi place la soare. Dar in apa m-a prins foarte mult pe maini, fata si spate. Si ma ustura foarte mult. As vrea sa imi treaca pana joi. Copiii, pana si profesorii isi bat joc de mine. Va rog! Remedii, dar fara lapte acru, iaurt si otet. Multumesc mult! Inca odata, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Recomand o crema hidratanta, sa o folosesti cat mai des(intr-o zi) si garantez ca trece in maxim 3 zile acea durere.

2 răspunsuri:
| luliluli a răspuns:

Incearca ulei de masline.

| BonCoeur a răspuns:

Poti incerca si un ulei de corp eventual sau o crema hidratanta.