| Darkterror845 a întrebat:

iau anticonceptionale de 2 luni si in pauza aceea intre folii nu mi-a venit ciclul, am facut pauza 7 zile si in a 8a am inceput alta folie, dar in schimb a inceput sa curga dupa ce am luat a 5-a pastila din a doua folie. nu stiu de ce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Deanimus a răspuns:

Le iei de capul tau sau prescrise de ginecolog? Si totodata, le iei cum trebuie? Ele nu se iau fara prscriptie sub nicio forma, si se incepe folia din prima zi de sangerare. Termini folia, 7 zile pauza, a 8-a incepi. Nu ai voie sa sangerezi pe pastile. Consulta ginecologul neaparat!

| Darkterror845 explică (pentru Deanimus):

Sunt prescrise. le-am luat correct de aceea nu inteleg de ce aceste sangerari peste pastille.

| Deanimus a răspuns (pentru Darkterror845):

Sfatul meu e sa suni maine ginecologul ce ti le-a prescris si sa-i explici problema.