| BuffaloSoldier a întrebat:

Ieri am alunecat si am cazut pe scari.Nu am cazut asa rau, doar ca m-am lovit in zona coccisului. Ma doare cand vreau sa ma aplec, sau sa fac unele miscari. Cand stau pe scaun aplecat in fata nu ma doare, dar cand ma aplec putin in spate da.Sa fie grav? Are rost sa merg la doctor acum? Sau trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Nu are rost sa mergi la doctor, fa-ti un masaj unde ai cazut, iti va iesi o vanataie cel mai probabil.

| pam0pam a răspuns:

Maseaza te cu ketonal sau sindolor gel, te ai lovit puti si iti va trece in cateva zile