| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a întrebat:

Ieri am observat ca langa urechea stanga in jos e umflat doar putin cand am pus mana am vazut ca era tare la atingere e ca un rotund si nu ma doare nici rosu nu e ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Astana a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, insa nu te ingrijora daca dispare in 2-3 zile. Sunt ganglioni, mie mi se inflameaza si in zona gatului sau a cefei. Insa, pentru linistea ta, poti sa faci o vizita si la doctor.

| BellaComy a răspuns:

Am rude care au astfel de galme pe la gat.Ar trebui sa mergi la doctor deoarece in timpul vietii aceasta se face mare.Si este sacaitoare.

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ explică:

Da dar nu e pe la gat e mai mult pe fata adica chiar unde se termina urechea inn jos nu pe gat