| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am observat niste punctulete negre mici de tot pe buza superioara fix pe buza in zona unde aveam herpesul nevindecat de ceva vreme buna si le-am rupt cu unghia, iar azi au aparut la loc, am dat cu putina crema de galbenele sa se cicatrizeze.
Unde am rupt cu unghia am observat ca s-a facut o crusta ce seamana cu o alunita.
Ce ar putea fi acele punctulete negre de pe buza? Si cum pot sa le scot fara sa reapara iarasi? Sunt cumva alunite sau puncte negre? Daca erau puncte negre ma gandesc ca nu apareau la loc intr-o zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| crud a răspuns:

Ce-ar fi ca, in loc sa scurmi cu gherutele, sa mergi frumusel la un dermatolog? Macar iti prescrie ceea ce trebuie si nu te pomenesti cu vreun pui de boala urata.