| ioanad2 a întrebat:

Ieri dimineață m-am lovit la cap, din neatenție, de mânerul canapelei.Am simțit o durere ușoară și imediat am început să masez zona.Mi-a trecut și n-am mai avut probleme.
Astăzi s-a repetat incidentul, tot dimineața, somnoroasă fiind.Insa acum m-am lovit mai tare.Am făcut iar masaj și am simțit o scurta amețeală după.Am aplicat și gheață și am mai simțit un ușor disconfort acolo cam până la vreo 3 ore după ce m-am lovit.
Acum nu mai simt nimic.Mentionez că nu mi am pierdut cunoștința, nu am stări de voma sau altceva.
Ar putea fi ceva grav? In sensul sa fie ceva in interior, fără simptome la exterior. Poate fi vorba de hematom?
O sa merg și la medic, dar voiam să întreb mai întâi aici, poate s-a mai confruntat cineva cu vreo situație asemănătoare.
Precizez că am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut foarte multe lovituri la cap si unele chiar au fost puternice si nu am avut nevoie de doctor. nici tu nu vei avea nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, deci canapeaua are maner