| Ema122022 a întrebat:

Ieri dimineata m-am trezit cu dureri de cap si stari de lesin, care m-au tinut pana pe la ora 3...Azi dimineata m-am trezit din nou cu dureri de cap si ameteala si stare de voma,imi venea sa vomit, dar nu puteam...
Mi s-a mai intamplat si mai demult acest lucru.
Care credeti ca ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cauze pot fi multe.
Mai grava e inconstienta de care dai dovada.
Multi ar muri si nu s-ar duce la medic.
Aici nu e cabinet medical si nici un medic nu poate sa-ti spuna ce ai pana nu te vede.
Pe simptome nu merge pentru ca pot induce in eroare!

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil toxinfectie alimentara, posibil criza de colecist, posibil sarcina daca ai facut sex neprotejat, posibil vertigo, posibil tumoare la creier... simptomele astea fiind prezente in prea multe boli!
Te sfatuiesc sa mergi la medicul de familia si sa incepi investigatiile.

| Freya1 a răspuns:

De la sarcina la anemie poate fi orce

| Victoria18 a răspuns:

Sunt N cauze... Nu le termin nici pana Maine daca ti le enumar. Du-te la doctor mai bine.

| Itanul a răspuns:

Cauzele pot fi diverse. Mergi numaidecat la medic. Simptomele nu sunt deloc incurajatoare.

| Deserth a răspuns:

Esti insarcinata fata