| FakeIllusionss a întrebat:

Ieri dimineata m-am trezit cu o durere puternica, asemanatoare cu febra musculara, in partea din fata a gatului, dreapta jos. La inceput am crezut ca am dormit stramb dar durerea a continuat la fel toata ziua, si desi o simteam ca pe o febra musculara, ma durea si la atingere, ca si cum m-as fi lovit. Nu am nici urma de vanatai, lovituri, zgarieturi, piscaturi.M-am gandit ca va trece de la sine dar in dimineata asta am observat ca s-a extins pana sub barbie (ca o linie de jos in sus) si incepe si in partea stanga, tot in partea de mai jos. Stiu ca nu pare si nu e mare scofala dar ma deranjeaza chiar tare si nu stiu cum sa o rezolv, avand in vedere ca masajul nu da rezultate. Am citit undeva ca ar putea fi un semn al bolii de inima (sufar de ceva de genul) dar parintii mei dau vina si pe dentist, deoarece am fost anesteziata acum 2 zile pentru un dinte si inca ma doare obrazul de la anestezie. As dori un remediu, sau ceva care sa-mi amelioreze durerea. Multumesc anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Poti lua un antialgic (algocalmin, paracetamol, antiinflamator nesteroidian); cel mai probabil durerea ta are legatura cu interventia stomatologica pe care ai suferit-o. Ar fi bine sa ii spui medicului stomatolog despre aceasta modificare aparuta. http://www.i-medic.ro