| anonim_4396 a întrebat:

Buna,Ieri m-a durut foarte tare o masea,si urechea de pe aceeasi parte,maseaua e cariata nu am avut bani sa merg sa o curat plonbez si tot am amanat,ieri m-a durut foarte tare cum am zis toata ziua si aproape toata noaptea,pana am adormit,m-am tarziu m-am trezit era deja dimineata sa zicem,partea stanaga obrazul stang de la maxilar in sus mi s-a umflat foarte tare,In schimb nu m-a mai doare maseaua nici urechea doar le simp, obrazu cand il apas ma doare dar nu exagerat de tare, am fost la farmacie si mi-a dat Adacin200mg ibuprofen si Dalacin C.Ce ar mai trebui sa fac,nu mai am nici un ban si imi este frica sa nu fie ceva grav, s-a umflat destul de tare este foarte vizibil, as dori sa comenteze cine stie despre ce e vorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, nu m-am confruntat cu asta, dar te sfatuiesc sa mergi la urgente sau sa te imprumuti si sa iti faci o ecografie. Nu e bine daca ti s-a umflat si te doare si urechea, poate fii vorba de o infectie. Nu amana, mergi la urgente.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De URGENTA la dentist cum faci rost de primii bani!

| Arhix a răspuns:

Am patit si eu cand eram mai mic, aveam puroi, este destul de grav daca ai avut cum am avut eu. Iti recomand sa incerci sa faci rost de undeva de o susrsa de bani si sa consulti un medic dentist, nu te va costa asa mult, iti recomand un medic dentist de la un spital(adica sa nu fie privat, cei privati mananca foarte multi bani). Sper sa iti treaca durerea si sa te simti mai bine.