| Defalucy a întrebat:

Ieri mi-a sărit puțin ulei fierbinte pe fata.Am dat cu crema Baneocin.Nu am făcut beșică, dar acum am o pata maro ...Va dispărea in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca l-ai sters imediat, atunci va disparea cu timpul, mai ales ajutat de razele soarelui.
Cu cat uleiul a fost mai mult si a stat mai mult timp in acel loc, cu atat a afectat mai in profunzime pielea si a distrus tesutul mai tare, deci regenerarea va fi mai grea, iar in cazuri extreme poate ramane urma si pe viata.
Nu pune creme pe rana, aerul este un component foarte necesar refacerii urmelor arsurii!

| gabicoo a răspuns:

Da!

| Raducons a răspuns:

Va disparea cu timpul, nu mai aplica unguente