| Clamidia a întrebat:

Buna, ieri mi-am făcut un tatuaj joc, problema este ca nu pot sa ma dau cu bepanthen deoarece nu am și nu pot sa cumpăr pentru ca părinții nu știu de asta și cum le-am cerut bani pentru tatuaj, dacă le mai cer și pentru asta se prind. Eu acasă am baneocin, e ok sa ma dau cu el? Din câte am citit am văzut ca e bun dar na.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sterg locul cu spirt (sanitar /palinca /vodca), iar dupa uscare dai cu baneocin.
Faci asta de 2-3 ori zilnic, pana ce cade complet crusta.

| Clamidia explică:

Scuze pentru greșelii, am autocorectorul activat si nu mi am dat seama