| Adriana294 a întrebat:

Buna ieri mi-am sos un colt de la masea este normal ca am gingia umflat un sfat va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Coltul ala de masea a inflamat gingia, acum trebuie obligatoriu sa iei antibiotic augumentin timp de 5 zile si ketonal si va trece

| Adriana294 explică (pentru Felys):

Dentista mia recomandta sa iau nurofen? E bun

| Felys a răspuns (pentru Adriana294):

Fratele meu este stomatolog si cand mi-a scos maseaua de minte asta mi-a zis sa iau, nurofenul este insuficient la extractie, trebuie neaparat si antibiotic, risti sa faci infectie daca intra acolo resturi de mancare, poti lua nurofen dar neaparat si augumentin 5 zile

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este normal...
Daca a ramas doar un colt inseamna c-a fost rupta maseaua, carie, probleme din astea