| Fr3dy a întrebat:

Ieri seara mi-a intrat ceva in ochi. Mi-am frecat ochiul, am lacrimat, mi-am dat cu apa pe ochi am tinut compresa cu apa rece pe ochi, am dormit dar
obiectul strain tot acolo e ce sa fac? Ma doare de nu mai pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Du-te la oftalmologie/camera de garda. Corpul strain care ti-a intrat in ochi iti poate produce leziuni ale corneei. Multa sanatate!

| kristy10 a răspuns:

Stiu ce zici.cand jucam fotbal mi-a intrat tarana sub pielea de pe ochi m-am dus la budimex si mi-a dat pielea de la ochi a ridicato si a curatat am stat cam 7 zile cu pansament la ochi si dupa aia eram ca nou