| Ana28082000 a întrebat:

Îmi întârzie menstruația de 14 zile și am făcut 3 teste de sarcina toate negative.Cu o săptămâna înainte de data la care trebuia sa-mi vina am avut niște scurgeri maronii. Acum simt un ușor disconfort la ovarul drept ai am sânii sensibili. Credeți ca încă este risc de sarcina? (Menționez ca am făcut-o protejat dar îmi e frica sa nu se fi întâmplat ceva prin absurd și nu ne-am dat seama).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa area corect daca esti sau nu gravida.

Orice test facut inainte de 21 zile (3 saptamani) de la sex, va arata negativ, chiar daca esti gravida, deoarece a sot facut prea devreme.

| georgianaanonim1 a răspuns:

Fa ti bai fierbinti cat suporti, 30min sau mai mult. tine-ti picioarele in apa fierbinte cu sare.