| Cizma2007 a întrebat:

Bună. Îmi poate cineva interpreta puțin analizele la urina de mai jos... Mulțumesc anticipat✨

BIOCHIMIE
Leucocite - 25
Proteine - 25
Hematii-10

SEDIMENT
hematii - (1-4)

UROCULTURA
1000 UFC/ml

Sunt destul de îngrijorat. Pana ajung la doctor ca mi am făcut programare as dori o mica interpretare.Mentionez ca am 13 ani si 7 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nimic de ce să te îngrijorezi în aceste rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interpretarile se fac tot la medicul care ti-a dat si trimiterea la analize, nu aici.

| regelesexului69 a răspuns:

Pai vezi ca ai acolo si valorile de referinta, minim-maxim. Trebuie sa fie in intervalul acela

| Cizma2007 explică (pentru regelesexului69):

Da. Asta da. Dar la urocultura nu zice decât valoarea