| Miruna290 a întrebat:

Imi poate spune cineva cat costa o consultatie la un spital de stat din Bucuresti, sectia ginecologie? As dori cateva recomandari, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-ar trebui sa te coste nimic daca ai trimitere si esti asigurata.

| pietrean a răspuns:

Normal,nu ar trebui sa coste nimic,la policlinica,daca ai o trimitere de la medicul de familie si daca ai contract cu CAS-ul(sau daca esti elev,student,coasigurat).
De obicei,in spital,se interneaza,tot cu trimitere de la medicul de familie sau de specialitate.
Daca sunt cabinete inchiriate de catre medicii ce au contract cu CAS-ul,ce se gasesc in spitale,este acelasi lucru ca si in cabinetele din Policlinica.
In Spital,legal, se interneaza, se consulta, se da tratament sau daca este cazul se opereaza si nu costa nimic! Spun legal, dar unii medici nu considera asa.
Acum, tu decizi unde te duci!

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici:
http://syromed.ro/......bucuresti/
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Miruna290 explică:

Sunt asigurata la Cas, insa as vrea sa merg fara trimitere de la medicul de familie. Stiu ca in cazul in care aveam trimitere nu ma costa nimic, de asta v-am intrebat daca stiti cumva ca fara trimitere trebuie sa platim ceva.

| Miruna290 explică:

Imi puteti recomanda cativa medici ginecologi (femei) la care as putea sa ma duc?

| AdelinaC a răspuns (pentru Miruna290):

Te poti duce la camera de garda de la Filantropia.Tocmai de fac practica de vara acolo si stiu ca e un spital foarte bun pe gineco.Sunt si medici femei.