| ziPp0 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum sa te lasi de alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Grea intrebare! Depinde de gradul de dependenta. daca e la inceput, cu vointa se poate. Daca e stadiul de alcoolism (mie imi place sa zic ca are mai mult alcool decit singe in vene), ma tem ca nu mai sunt prea mari sperante, mai devreme sau mai tirziu, daca acel om se lasa, tot se va intoarce la baut. E ca si cu drogurile, numai ca la droguri e mult mai grav (te distrug psihic, mental, si chiar fizic)

| RS4 a răspuns:

Doar prin vointa! sa nu mai pui alcool in gura, chiar daca zilele de "sevraj" o sa te chinuie!

| Raluuuuu a răspuns:

Nu mai bei.compesezi cu ceaiuri.

| uitaaaaa a răspuns:

Este simplubig grin nu mai bei. si daca nu merge asa... du-te la o clinica specializata.succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care vei constata cat rau iti face alcoolul si cat ai de pierdut si numai de pierdut (retine - NU DE CASTIGAT!), iti vei da seama ca nu are nici un rost sa-ti bati joc de trupul si mintea ta. O minte limpede si un trup puternic sunt infinit mai bune. Alcoolul este un element strain organismului nostru. Daca ti la tine, te vei lasa negresit, si vei scapa de "captivitatea dependentei". Cand esti intr-un stadiu avansat de alcoolism este bine sa te lasi treptat, deoarece sevrajul poate fi de-a dreptul brutal si daunator (dintr-o data sa privezi organismul de o substanta este cam recalcitrant).

| ziPp0 explică:

Salut.Imi poate spune cineva drepturile copiilor?