| SecretDarky a întrebat:

Buna imi puteti da o dieta rapida si buna pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o dau pe a mea.happy
Muncă, sport, legume, fructe si apă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie ti se pare ca TPU e sinonim cu nutritionist? Nu poti sa tii o dieta la intamplare.

Răspuns utilizator avertizat
| Bubbleuh a răspuns:

Ia-ti o gagica, o sa-ti manance aia zilele.

| Anonimaams a răspuns:

Umm... sa nu cumva sa incerci sa te infometezi, asta nu e un mod de a slabi. Pai, ai putea sa mergi la sala, cu un antrenor privat, si de asemenea sa consulti un doctor nutritionist.Stiu doar, ca de dimineata e recomandat sa mananci iaurt cu ovaz, ala ajuta mult la slabit. Daca imi spui si din ce oras esti, poate daca stiu, ti-as putea recomanda pe cienvawinking Sper ca am fost de ajutor

| Miur a răspuns:

Asculta-ma! Nu exista nici o dieta care sa te ajute sa slabesti si sa mentii un corp la o greutate ideala pentru tot restul vietii tale. Dietele de fapt te fac sa te ingrasi. Ele functioneaza in felul urmator : esti strict cu corpul tau printr-o oarecare dieta, slabesti, esti multumit. INSA nu se termina aici. Dupa ce incepi sa mananci din nou normal incepi sa te ingrasi la loc deoarece corpul tau reactioneaza intr-un mod rebel la toata restrictia prin care l-ai trecut. Deci daca vrei sa slabesti rapid fa-o insa iti spun din propria experienta sa o sa te ingrasi la loc mai repede decat ai slabit. Partea grea e mentinutul nu slabitul. De slabit cu totii o facem dar sa mentinem e total alta poveste. Nu te poti juca cu corpul tau pentru ca intr-o zi el nu va mai indura si va riposta impotriva tuturor restrictiilor prin care il faci sa treaca. Daca sti un pic de engleza iti sugerez sa cauti site-ul 'Diets are fattening' si acolo vei afla raspunsul la cum sa slabesti si sa iti pastrezi greutatea ideala pentru tot restul vietii.